O mnie

Witam Cię, nazywam się Karolina Wilbik. Praktykuję nowatorską metodę hipnoterapii RTT®. Tworzę hipnomedytacje i programy dedykowane z użyciem m.in. technik RTT®. Oferuję też sesje indywidualne wykorzystujące, wiele metod i narzędzi pozyskanych w ramach certyfikowanych szkoleń i kursów, u najbardziej cenionych międzynarodowych ekspertów (M. Peer, M. Wolynn, G. Mate). W swojej pracy stosuję m.in. wizualizację terapeutyczną, techniki somatycznej pracy z ciałem, narzędzia coachingu, ćwiczenia mindfulness, elementy NLP i wiele innych. 

Jestem też studentką psychologii klinicznej i osobowości.

Mam nieopisane szczęście być mamą i właścicielką dwóch krótkonogich pchlarzy. Wolny czas najchętniej spędzam podróżując, pochłaniając książki o sekretach ludzkiego umysły, słuchając muzyki lub w górach, na pieszych wędrówkach.

Moim celem w życiu jest nie tyle przetrwać, ale pięknie rozwijać się i trwać;
i aby robić to z pasją i empatią, z humorem i choć niewielkim taktem.

Maya Angelou
Hej, jestem

Karolina

Kiedy zostałam mamą moje życie mocno zwolniło i po raz pierwszy, naprawdę usłyszałam siebie. Weszłam w okres intensywnych poszukiwań poznawania i doświadczania siebie.

Z wykształcenia i w znacznej mierze, doświadczenia zawodowego, jestem architektką. Ta praca nauczyła mnie słuchania i wrażliwości na potrzeby innych. Ten czas w moim życiu był bezcenny. Poznałam dziesiątki twórczych, kreatywnych, inspirujących, pięknych dusz. Mieszkałam w 3 różnych krajach. Nauczyłam się 3 języków obcych. Projektowałam i doświadczałam cudnych przestrzeni i miejsc. Jestem wdzięczna za ten czas, za doświadczenia, za naukę z nich płynącą. Jednak byłam głodna innego charakteru pracy. Zadałam sobie pytanie czy moje obecne zajęcie sprawia mi jeszcze radość i satysfakcję i czy zamieniłabym je na jakiekolwiek inne? Odpowiedz pojawiła się niemal natychmiast, chciałam relacji, kontaktu z drugim człowiekiem. Podjęłam wtedy decyzje, które wyrwały mnie ze strefy komfortu i na zawsze zmieniły moje życie. Zamieniłam etat w biurze na studia, szkolenia, kursy i terapię własną. Niemal natychmiast rozpoczęłam studia na kierunku psychologia kliniczna. Poszerzają one moją wiedzę na temat człowieka, jego zachowań, osobowości, motywacji, emocji. Zapoznają mnie też z nowymi metodami niesienia wsparcia i rozwijają te już nabyte. W okresie tego intensywnego, ale jakże uwalniającego czasu, trafiłam na RTT (Rapid Transformational Therapy®), które w tak wielu aspektach pozwoliło mi dotknąć przestrzeni, które w zwykłej psychoterapii były dla mnie niedostępne. Zapragnęłam zgłębić tajniki RTT®, czułam i jednocześnie sprawdziłam na własnej skórze, że ta metoda jest wyjątkowa pod wieloma względami. 

Z miłością ♡ Karolina

Mam natomiast satysfakcję, która wprawdzie źle o mnie świadczy, ale za to dobrze mi robi...

- Joanna Chmielewska

Dzięki RTT® stałam się towarzyszką podróży dla wszystkich, którzy tego towarzysza zobaczyli w mojej osobie. A ta podróż jest niezwykłą, magiczną celebracją życia, które do niedawna uważałam za przerażające. Dziś widzę świat zupełnie inaczej. Wiem, że już nie chcę wracać do starego zawodu, do starych schematów, bo to co robię dziś nie zamieniłabym na nic innego! Nie ma niczego piękniejszego niż doświadczanie i obserwowanie zmian jakie dokonują się w moich klientach. Bycie z nimi, dopingowanie i wspieranie jest, było i mam nadzieję, na zawsze, będzie inspiracją do dalszego działania i  najcenniejszą nagrodą. I wydawać się może, że pomiędzy moim poprzednim zawodem a obecną pracą jest przepaść, jednak i wtedy i teraz towarzyszę w drodze do realizacji marzeń. Przypadł mi ogromny zaszczyt, by mieć możliwość, choć na chwilę, stać się częścią Waszej podróży za co czuję ogromną wdzięczność i dziękuję Wam za zaufanie.

Z miłością ♡ Karolina

Jak mogą pomóc narzędzia RTT®?

1643109329_RTTAssociateLogo-e1646310569864-1-1.png

Szkoły / Szkolenia / Kursy

  • RTT® Rapid Transformational Therapy by Marisa Peer 
  • Inherited Family Trauma by Marc Wolynn
  • Psychologia Kliniczna i Osobowości – Studia jednolite magisterskie (w trakcie)
  • Staż psychologiczny Psycholog-Praktyk (Psychomedic – Warszawa; 100h)
  • Szkoła psychoterapii Compassionate Inquiry by Gabor Maté (w trakcie)
  • Szkolenia/Warsztaty: Terapia uzależnień – BTC; Zaburzenia osobowości – rozpoznanie i wstęp do pracy terapeutycznej; Terapia schematu w pracy z osobami dotkniętymi parentyfikacją w dzieciństwie – mgr Przemysław Mućko; Pomoc psychologiczna pacjentowi zgłaszającemu myśli samobójcze; O niepowodzeniach terapeuty z przyczyn własnych – prof. de Barbaro;  (szkolenia prowadzone przez Psychotesto i Psychomedic) i inne…
Shopping Cart